Skip to main content

mojeID

Logo mojeID

   

  

 

 

MojeID to bezpieczne narzędzie potwierdzania tożsamości online. Dzięki mojeID Twój login i hasło do bankowości internetowej autoryzują Twój profil zaufany, dzięki czemu możesz załatwiać wiele spraw urzędowych bez wychodzenia z domu logując się jak do bankowości internetowej.

mojeID służy do zdalnego potwierdzania tożsamości. Pozwala na bezpieczną weryfikację Twoich danych za pomocą bankowości internetowej. Zawsze zobaczysz co i komu przekazujesz. Przekazanie danych każdorazowo wymaga Twojej akceptacji. Dzięki mojeID korzystasz wygodnie z komercyjnych oraz publicznych usług dostępnych online.
mojeID to rozwiązanie, które bardzo ułatwia życie. Za pomocą kilku kliknięć pozwala w bezpieczny sposób na weryfikację tożsamości, bez konieczności wstawania z kanapy, w zaciszu domu, na dowolnym urządzeniu i w dogodnym czasie.

Do czego mogę wykorzystać usługę mojeID

 • Składanie wniosków do urzędów (np. wniosek o dowód osobisty, paszport, wyrejestrowanie samochodu)
 • Dostęp do danych (np. dane o ubezpieczeniach społecznych, informacja o punktach karnych)
 • Rejestracja/autoryzacja dostępu do usług i produktów medycznych
 • Zakup leków przez internet
 • Potwierdzanie dostępu do treści ograniczonych wiekowo
 • Opłacanie abonamentu
 • Sprzedaż lub odnowienie polisy ubezpieczeniowej przez internet

Korzyści

 • Prościej rejestrujesz się i logujesz u dostawców usług.
 • Twoje dane są bezpieczne dzięki sprawdzonemu standardowi.
 • Korzystasz z większej liczby usług online lub masz dostęp do paneli uzupełniających usługi tradycyjne.
 • Potwierdzanie tożsamości w Internecie staje się łatwiej dostępne

Przykładowe sprawy jakie załatwisz z mojeID

Aktualną listę wszystkich usług publicznych znajdziesz na stronie: obywatel.gov.pl

Aktulaną listę podmiotów komercyjnych u których możesz korzystać z mojeID znajdziesz na stronie www.mojeid.pl

  Bezpieczeństwo

Usługa mojeID zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa przekazywania danych. Dostawcami tożsamości są przede wszystkim banki, które dysponują zweryfikowanymi informacjami na temat użytkownika oraz kompleksowo je chronią w systemach bankowości elektronicznej.

Zgody wyrażane są na każdą osobną transakcję – nie ma zgód ogólnych. Przekazywanie informacji zawsze wymaga autoryzacji dokonywanej przez użytkownika po zalogowaniu się na stronie banku. Wówczas można zobaczyć, jakich danych wymaga usługodawca i zdecydować, czy chcemy je udostępnić. Po wyrażeniu zgody transmisja odbywa się za pomocą zaszyfrowanych komunikatów cyfrowych, za którą odpowiada Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR) – operator systemu Elixir.

 • mojeID opiera się na europejskich regulacjach dotyczących środków identyfikacji elektronicznej (eIDAS)
 • z usługi mojeID można skorzystać wtedy, gdy dostawca tożsamości w pełni zidentyfikuje użytkownika
 • usługa mojeID jest dostępna tylko dla zweryfikowanych podmiotów, tzn. że wszyscy dostawcy usług oraz dostawcy tożsamości powinni posiadać umowę z KIR

Zapraszamy też do przeczytania wywiadu z Maciejem Waliszkiem, Dyrektorem Departamentu Bezpieczeństwa w Banku BPS o wdrożeniu mojeID i Profilu Zaufanego w Zrzeszeniu BPS: https://bs.net.pl/mojeid-i-profil-zaufany-w-zrzeszeniu-bps/

Znajdziesz nas też na

Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej ul. Kolejowa 5, 21-500 Biała Podlaska, którego akta rejestrowe są przechowywane w Sądzie Rejonowym Lublin Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, wpisanym do rejestru przedsiębiorców pod numerem KRS 0000135125, NIP 5370001230, REGON 000500352