Skip to main content

Phishing

Phishing to:

  1. rozsyłanie wiadomości e-mail, zawierających linki do fałszywej strony internetowej, która do złudzenia przypomina witrynę Banku, pośrednika płatności lub sklepu internetowego. Na której jesteś proszony o ujawnienie danych logowania do konta.
  2. rozsyłanie wiadomości e-mail, które oszukują odbiorcę i namawiają do udostepnienia danych osobowych, finansowych lub dotyczących bezpieczeństwa.

Oszuści wykorzystują fakt, że ludzie są zajęci i nie wczytują się z uwagą w otrzymana korespondencję.

Co możesz zrobic aby się ochronić przed oszustwem?

  • Nigdy nie klikaj w linki przesłane w mailach, 
  • Nigdy nie podawaj danych autoryzacyjnych.
  • Ręcznie wpisuj adres strony banku albo korzystaj z linku zapisanego na liscie ulubionych w swojej przeglądarce,
  • Przyjrzyj się dokładnie wiadomości, porównaj adres z wcześniejszą korespondencją. Sprawdź, czy we wiadomości nie ma błędów w pisowni i gramatyce.
  • Bądź szczególnie ostrożny, gdy korzystasz ze smartfona lub tabletu. Na urządzeniach mobilnych trudniej zorientować się, że padacsz ofiarą oszustwa.

Znajdziesz nas też na

Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej ul. Kolejowa 5, 21-500 Biała Podlaska, którego akta rejestrowe są przechowywane w Sądzie Rejonowym Lublin Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, wpisanym do rejestru przedsiębiorców pod numerem KRS 0000135125, NIP 5370001230, REGON 000500352